pozycjonowanie-tanio3 blog

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Skuteczna upadłość konsumenckaŚledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaramy się rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Obecnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Wstępnie trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments